DE GROOTSTE IN MODELTREINEN
Aanbieding

WBooks 9789462582927 - Amsterdam-Utrecht

Amsterdam-Utrecht | Van Rhijnspoor tot Randstadspoor

€ 34,95

Aanbieding: € 17,50

In voorraad
Beschikbaar aantal: 8 stuk(s)

Onze sterke punten

Grootste modeltreinwinkel van Nederland
Scherpe prijzen en enorme eigen voorraad
Voorradig en voor 14:00 besteld?
Dezelfde dag verzonden! (di-vr)
Slechts €5,75 verzendkosten (NL)
Geldt voor elke zending binnen NL
Met een account meer opties
Meer overzicht en meer gemak
Productbeschrijving
Details

Bijna iedereen weet dat de eerste trein in Nederland reed tussen Amsterdam en Haarlem (1839), maar op papier was de zogeheten Rhijnspoorweg tussen Amsterdam en Keulen de eerste spoorlijn van Nederland. Door koudwatervrees en gebrek aan financiën werd de eerste etappe van de Rhijnspoorweg tussen Amsterdam en Utrecht pas in december 1843 geopend. Dit jaar is dat 175 jaar geleden.

Door de jaren heen is de lijn veelvuldig verbouwd en verlegd, met als belangrijkste uitbreidingen de grote spoorwegwerken van Amsterdam en Utrecht in de jaren ’30, de symbiose met de Amsterdamse metro en de viersporigheid rond het jaar 2000. Heden ten dage is deze spoorlijn een van de drukst bereden trajecten van Nederland. Michiel ten Broek en Victor Lansink nemen u aan de hand van vele historische en sfeervolle illustraties mee op een reis door de tijd langs deze door de talrijke veranderingen zeer boeiende spoorlijn.

Ook spraakmakende stations als Amsterdam Amstel, Duivendrecht, Amsterdam Bijlmer Arena en Utrecht Centraal komen in beeld, evenals verdwenen stations als Amsterdam Weesperpoort en Nieuwersluis.

Extra informatie
Extra informatie
Artikelnummer WBooks-9789462582927
Merk WBooks
Barcode 9789462582927
Lectuur Treinboeken
Een vraag over dit product?

Heeft u vragen over dit product? Vul onderstaand formulier in en u wordt zo spoedig mogelijk deskundig geholpen door één van onze medewerkers.

Mail ons

Contactgegevens

* Verplichte velden